Interesanti dabā

Kopš 15. augusta debesīs iespējams redzēt stārķus, kas pulcējas baros un riņķo augstu debesīs. Tas nozīmē, ka drīz tie lidos uz siltākām zemēm, lai pārziemotu. Pirmo reizi, kad pamaniju stārķus pulcējamies (tas bija pirms pāris dienām) to bija ne vairāk par 10, bet šodien to bija vismaz 40. Tomēr to virpulis strauji mainija virzienu un bija neregulārs. Kad šādu parādību redzēju pirms 2 gadiem, tie bija sapulcējušies augstu gaisā un izskatijās pēc zvirbuļiem (tik augstu tie bija) un virpuļoja mierīgi un lēni, vienmērīgi.
Diemžēl neizdevās "stārķu virpuli" nofotogrāfēt.

Citi raksti:

  • Mūsu mazajā Latvijā īpaši priecājamies par sauli, jo dienu, kad debesis ir pilnībā skaidras mums nav nemaz tik daudz - tikai vidēji 200 - 180 dienas gadā....Tālāk lasīt šeit.
  • Ziemas laikā sniegs augsni ir gan kārtīgi samitrinājis, noblietējis, bet sals izcilājis. Sasalstot augsnei, kura pilna ar ūdeni, tā tiek izcilāta - ūdens sasalstot izplešās, tādējādi ietekmējot augsnes struktūru. Pavasarī sniegs strauji kūst , jo saules ietekme* ir daudz stiprāka nekā tā bija ziemā. Saule gan kausē sniegu, gan žāvē sniega ūdeni, gan silda augsni, kā arī ietekmē augus.
    Sals izcilājis augsni, tajā radušās plaisa. Augsnes plaisas palīdz augsnē ieplūst gaisam, kā arī augsnei ātrāk izžūt....Tālāk lasīt šeit